1.  Prečo si tandemistkou v rámci iniciatívy Reinventing yourself – Znovuobjav seba?

Rada by som priniesla informácie a nástroje pre osobnú transformáciu. Mám a prežívam svoju osobnú transformáciou, ale vidím aj modely u mojich klientov. Toto všetko by som rada dotvorila v iniciatíve Reinveinting yourself.

2. Čím momentálne žiješ?

Nechcem, aby to vyzeralo marketingovo, ale v zmene a transformácii žijeme všetci a ja určite intenzívnejšie, keďže je to moja celoživotná téma a zároveň oblasť, ktorej sa venujem profesionálne viac ako 12 rokov. Takže mám teraz plnú šírku záberu – môžem ju skúmať osobne na mojom prežívaní, u klientov, vlastne všade naokolo. Podnikám v koučingu ale aj v denných rozhovoroch výpravy do životov iných ľudí a snažím sa iba vnímať aké to majú z rôznych perspektív, čo ich posúva, ako idú svojou cestou. A potom to zhrniem do nejakej múdrosti v rámci workshopu, mentoringu a posúvam ďalej, nech sa to nestratí a poslúži viacerým.

3. Aký je tvoj osobný príbeh transformácie?

Celý môj život bol o „volaní“. Niečo ma zaujalo, išla som za tým a vždy z toho niečo vzniklo. Má to ale podobnú líniu – ľudia, organizovanie, vytváranie priestoru, aby sa mohlo udiať, čo je potrebné.

Na SŠ som začala organizovať diskotéky v mestečku, kde som vyrástla. Nič sa tam nedialo a tak som to rozbehla. S touto skúsenosťou som prišla na VŠ stavebnú. Do toho prišla revolúcia a zo študentského B-klubu sa stal „podnik“  – mali sme najväčšie diskotéky v meste, bary, vlastnú dopravu – proste celé podnikanie. Ja ako tajomníčka som organizovala, zabezpečovala a hlavne sa učila o čom podnikanie je.

V celom mojom živote je charakteristické, že robím rýchle zmeny. V 5. ročníku VŠ som sa vydala a hneď po škole som išla do personálnej agentúry, aby mi pomohli nájsť zamestnanie. Oni ma však rovno zamestnali ako projektového manažéra. Bola to v tej dobe špičková agentúra, Management Partners. Viedli ju tri elegantné, krásne a šikovné biznismenky. Tieto dámy mali nos na šikovných ľudí. Mnoho bývalých kolegýň sa výborne uplatnilo. Robili sme výbery, assesmenty, rozvoj, stala som sa projektovou manažérkou prvej TREND konferencie Personálny manažment, udávali sme trendy.

V praxi som sa veľa naučila o marketingu a komunikácii a tak som založila vlastnú PR agentúru, jednu z prvých na Slovensku. Bolo to niečo úplne nové, učili sme ľudí čo je PR, aj keď niekedy sme boli len 3 strany pred účastníkmi. Keď som vyhrala prezentáciu veľkého developerského projektu na veľtrhu v Cannes, išla do toho, hoci som netušila, čo ma čaká. Keď mám nápad, nájdem spôsob ako to zrealizovať.

Po niekoľkých rokoch som cítila, že potrebujem agentúru posunúť odborne ďalej, pribrala som spoločníka a tam sa to zastavilo. Nakoniec som odišla z vlastnej agentúry…

Môj život vyzerá ako prekážková dráha – vyskoč – preskoč – podlez – vyšplhaj sa… Idem však v prúde so životom, nasledujem svoju Víziu, čo ma baví a teší.

Ako zakladatelia PR na Slovensku sme mali dobré vzťahy a tak ma moje kolegyne oslovili, aby som prišla do ich agentúry – Seesame. Narodila sa mi dcéra a začala som viac riešiť svoj život. To ma priviedlo k rozvojovým programom a nakoniec ku koučovaniu. Brala som to ako techniku pre prehĺbenie mojej PR práce. Klienti málokedy vedeli, čo chcú, takže som robila tímové workshopy, aby sme to spolu zistili.

Ešte ako PR človek som si našla Co-active koučingový výcvik v Paríži, išla som tam s kolegyňou z agentúry pre nové techniky a odchádzala som s tým, že som našla naplnenie pre ďalšiu kariéru. Bolo to transformačné.

V Paríži nás učili starí americkí koučovia a videla som, aké rôzne a silne naplnené životy žijú. Videla som úplne INÉ spôsoby ako ŽIŤ život. Aj v 70ke.

Tu so našla SLOBODU, o ktorej som ani nevedela, že ju nemám.

V práci kouča som objavila ZMYSEL, keď človek prišiel so zvesenými ramenami a odchádzal vystretý, s rozžiarenými očami. To, čo bolo mojím hobby, som mohla robiť ako prácu. A aj vytvárať povedomie o tejto novej oblasti rozvoja cez moju prácu v ICF – Medzinárodnej asociácie koučov, kde som pôsobila aj ako prezidentka.

Mám za sebou veľkú variabilitu, pracovala som na projektoch v rôznych firemných kultúrach a tak som do koučingu vedela priniesť skúsenosť a rôznorodosť.

4.  Čím sa zaoberáš profesionálne?

Som certifikovaná biznis koučka, viac ako 12 rokov sa venujem témam vedenia ľudí a organizácií, hľadaniu úspešných riešení a rozvoja talentov manažérov a lídrov v korporáciách ale aj v malých a stredných firmách a samosprávach. Jednoducho, prinášam jasnosť, osvetľujeme ich priestor, kde sa nachádzajú, aby vedeli vedome tvoriť svoj život.

Som spoluzakladateľka Mysliteľňe – konceptu rozvoja jednotlivcov a tímov pre úspech v biznise a súčasne aj fyzického priestoru v uličkách starej Bratislavy.

5.  Čo by si chcela NAOZAJ robiť, keby si mala neobmedzené možnosti?

Chcela by som založiť miesto niekde v lese, v prírode, kde by som prepájala myseľ, ducha a telo. Kde by mohli ľudia prísť a oddýchnuť si a posilniť sa v tom čo potrebujú. A takto mať aj čarovnú chalúpku, ktorú som vždy chcela. Chcem byť dušou toho miesta, vytvárať ho a prinášať inšpirácie. Správu by som prenechala iným – lebo ma baví byť na rôznych miestach na svete.