MOJE HĽADANIE
JASNOSTI

Celý môj život bol o „volaní“. Niečo ma zaujalo, išla som za tým a vždy z toho niečo vzniklo. Má to ale podobnú líniu – ľudia, organizovanie, vytváranie priestoru, aby sa mohlo udiať, čo je potrebné a hlavne nové, inšpiratívne. V práci s lídershipom u ľudí som objavila ZMYSEL – ľudia prichádzajú bez energie, rozbehaní na všetky smery a odchádzajú vystretí, s rozžiarenými očami, nakročení do nového obdobia. 

Prvé „volanie“ prišlo ešte pred zápisom na VŠ –  stala som sa tajomníčkou vysokoškolského klubu a o pár mesiacov po revolúcii sme začali podnikať.

V celom mojom živote je charakteristické, že robím rýchle zmeny. A tak som sa rýchlo vydala, zamestnala s technickou  VŠ v prvej z personálnych agentúr a našla talent pre marketing a komunikáciu ako prvá projektová manažérka TREND konferencií.

Vstupovanie do neznáma a neistoty, otváranie nových projektov ku mne vždy patrilo. A tak som založila vlastnú PR agentúru, jednu z prvých na Slovensku. Išla do toho, lebo ma to bavilo, hoci som netušila, čo ma čaká. Keď mám nápad, nájdem spôsob ako to zrealizovať. A tak som aj riadila svoje tímy a projekty u klientov. Po niekoľkých rokoch som cítila, že potrebujem agentúru posunúť odborne ďalej, pribrala som spoločníka a tam sa to zastavilo. Nakoniec som odišla z vlastnej agentúry…

A pribudla mi skúsenosť ako zvládať neúspech.

Môj život vyzerá ako prekážková dráha – vyskoč – preskoč – podlez – vyšplhaj sa… Idem však v prúde so životom a aj keď niekedy odbočím, vždy som sa vedela vrátiť a nasledovať svoju víziu – robiť to, čo ma baví a teší a verím, že má zmysel aj pre moje okolie.

Ako zakladatelia PR na Slovensku sme mali dobré vzťahy a tak ma moje kolegyne oslovili, aby som sa k nim pridala. Narodila sa mi dcéra a začala som viac riešiť svoj život. Vždy ma zaujímalo, ako my, ľudia fungujeme a ako vieme pracovať so svojim životom. To ma priviedlo k hlbším rozvojovým programom a nakoniec aj ku koučovaniu. Brala som to najprv ako techniku pre prehĺbenie práce s klientskými tímami.

A keď už niečo študovať, tak kvalitne. Spolu s kolegyňou sme si našli Co-Active koučingový výcvik v Paríži. Chcela som sa naučiť nové techniky a odchádzala som s tým, že som našla smerovanie pre ďalšiu kariéru. Bolo to tak transformačné, že som do roka odišla z miesta partnerky najväčšej PR agentúry a založila si svoju malú firmu.

Až neskôr som si uvedomila dôvod, prečo som bola schopná urobiť také radikálne rozhodnutie – cez lídrov, ktorí nás viedli a medzinárodnú komunitu som uvidela úplne INÉ spôsoby ako ŽIŤ život. A aj v 70ke aktívne a s nadšením…

Tu som našla SLOBODU tvoriť svoj život, o ktorej som ani nevedela, že ju nemám.

S nadšením so začala zdieľať ako je to možné a vytvárala som povedomie o tejto novej oblasti rozvoja cez moju prácu v ICF – Medzinárodnej asociácie koučov, kde som pôsobila aj ako prezidentka.

Mám za sebou veľkú variabilitu, pracovala som na projektoch v rôznych firemných kultúrach a tak som do koučingu vedela priniesť skúsenosť a rôznorodosť. A doplnila som k týmto skúsenostiam cez svoje zážitky prácu s osobným lídershipom.

Aby som mohla naozaj naplno žiť, musela som priniesť obeť, vzdala som sa svojej predstavy kompletnej rodiny. A pribudla mi skúsenosť s osobnou transformáciou, liečením a stavaním nového života.

Stále pracujem v prostredí biznisu, ale k riešeniu tém pristupujem z iného uhlu pohľadu – uvedomila som si, že osobné skúsenosti mi priniesli zrelosť a omnoho lepšie vnímanie ľudí v procesoch transformácií, pochopenie ako to, kým sme sa odráža a zafarbuje našu prácu. A skúsenosti s vedením vlastných tímov, projektov a ešte väčšiu istotu, že moja práca má zmysel a je mojou súčasťou v tejto etape života.

Už viem, že mám dar vyvolávať zmenu – v sebe aj u druhých. A mám aj nástroje ako ju aj zvládnuť.

Dovoľte si aj vy tvoriť svoj život s naplnením v práci, živosťou, energiou a zábavou alebo poskytnite túto možnosť vašim kolegom. 

Ak neviete ako začať:

  1. Ujasnite si, či hľadáte riešenie pre svoju firmu, svoj tím, seba samého
  2. Pozrite si témy, ktorým sa venujem v jednotlivých oblastiach
  3. Objednajte si 30-min konzultáciu so mnou, aby sme ujasnili váš zámer a vhodnú cestu